NASZ ZESPÓŁ

Poznaj ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą CENTRUM DZIECKA:


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Ola Nowakowska

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zdobywała doświadczenie w pracy z małymi pacjentami podczas odbywania praktyk zawodowych jak i od początku pracy zawodowej w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku. Współuczestniczyła w projekcie udzielania pomocy dzieciom z FASD  wykorzystując w praktyce bazowe techniki Terapii Neurotaktylnej. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach m.in. Taping Rehabilitacyjny, Czynnościowa Terapia Manualna (moduł 1). Do każdego pacjenta stosuje indywidualne podejście. Ponadto… wielka fanka polskich gór  i...czekolady! 


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Anna Gełesz

Absolwentka GUMed na kierunku fizjoterapia. Certyfikowany terapeuta NDT-Bobath, terapeuta SI. W pracy łączy terapię neurorozwojową z terapią manualną wspomaganą Kinesiology Taping. Doświadczenie zdobywa w pracy z niemowlętami i małymi dziećmi w OWI i WR w Gdańsku od 2012 roku. Prowadzi terapię opartą na szacunku do dziecka, bez płaczu, w komforcie zarówno rodziców, jak i małego pacjenta. Szkoli się w zakresie terapii dzieci z MPDz.

Prywatnie mama 2-letniej Zuzi. Jeździ na rowerze przez cały rok.


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Barbara Kita

Fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT Bobath (BASIC, BABY), terapeuta Integracji Sensorycznej (I, II stopień)

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2007 roku pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju oraz od 2013 roku w NPPP ODITIS.

Uczestniczka wielu szkoleń rozwijających i doskonalących umiejętności  prowadzenia terapii dzieci z zaburzoną dystrybucją napięcia mięśniowego. W pracy korzysta z technik powięziowych, prowadzi terapię czaszkowo- krzyżową.

Prywatnie mama dwójki dzieci. Lubi aktywnie spędzać czas i gotować.


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Martyna Chrostowska-Woszczyna

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, certyfikowana Terapeutka NDT Bobath i Integracji Sensorycznej (I i II stopień). Od 2007 roku zawodowo związana z rehabilitacją dzieci. Asystentka na kursach NDT Bobath Basic i Baby. Posiada uprawnienia do prowadzenia Diagnostyki Wzorców Ruchowych Metodą Prechtla. Ukończyła liczne warsztaty i kursy doskonalące z zakresu terapii dzieci i niemowląt z zaburzeniami rozwoju o różnej etiologii ( m.in.: wcześniaki, nieprawidłowy rozkład napięcia mięśniowego, asymetria, mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia przetwarzania bodźców sensorycznych ). Swoją terapię wzbogaca poprzez pracę na tkankach miękkich, Kinesiology Taping, terapie manualne, PNF, DNS, Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp, stosowanie zaopatrzenia ortopedycznego, praca na Bliznach: Integracja Blizn z Siecią Powięziową / Scarwork: Integrating Scar Tissue into the Fascial Web, Osteopatia w pediatrii i neonatologii i inne. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i konferencjach naukowych. Dba o dobrą współpracę z rodzicami dziecka oraz dostosowuje terapię do potrzeb małego pacjenta i jego opiekunów.

Prywatnie mama dwójki dzieci.


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Beata Wasicka

Certyfikowana fizjoterapeutka dziecięca i terapeutka neurorozwojowa. Od 2008 roku pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku oraz wykłada na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Wyższej Szkole Zarządzania na kierunku fizjoterapia. Jest absolwentką kierunku fizjoterapia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowana Terapeutka NDT Bobath, wielokrotny lider grupy i asystent na kursach NDT-Bobath. Terapeuta Integracji Sensomotrycznej I i II stopnia. Ukończyła liczne kursy doskonalące, zarówno w odniesieniu do terapii neurorozwojowej , jak NDT Bobath Baby oraz kursy NDT doskonalące i doszkalające w wielu zakresach terapii dziecięcej.  W zakresie diagnostyki, ukończyła m.in. kurs Diagnostyki Wzorców Ruchowych wdl. Prechtla, a także w zakresie terapii: KinesiologyTaping, KinesiologyTaping w pediatrii, Terapie powięziowe i wiele innych. Obecnie prowadzi wiele szkoleń i kursów doszkalających dla osób, które zawodowo opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi.

Prywatnie mama dwójki dzieci.

 


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Aleksandra Śmietańska

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Collegium Medicum w Bydgoszczy. Od początku pracy zawodowej zajmuje się fizjoterapią dzieci. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu rehabilitacji pediatrycznej. Związana jest głównie z koncepcją NDT Bobath oraz Integracji Sensorycznej. Prowadzi diagnostykę rozwoju niemowląt wg Prechtl’a.  Jest instruktorem masażu Shantala.

Każdy pacjent jest dla niej wielką indywidualnością, ale też wyzwaniem. Prowadzona terapia jest niekończącą się przygodą.

Prywatnie spotkać ją można...wszędzie! Na rowerze, albo pochłoniętą książką, najczęściej kryminałem. Stale planuje podróże, te małe i duże.

           


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Adam Ostęp

Absolwent Gdańskiego AWFiS, Fizjoterapeuta związany z dziećmi od początku zawodowej kariery. Doświadczenie zdobywał w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edykacyjnow-Wychowawczym w Gdańsku. Na stałe związany z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji w Gdańsku gdzie na codzień pracuje z zaburzeniami wieku rozwojowego u niemowląt, schorzeniami neurologicznymi czy genetycznymi. Certyfikowany terapeuta NDT-Bobath i terapii w ortezie dynamicznej DUNAG-02, w codziennej pracy korzysta także z metod pracy na tkankach miękkich oraz Kinesiology Taping.

Prywatnie? Tata małej Hani i miłośnik wypoczynku na łonie natury.


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Danuta Kolasa

Ukończyła Studium Fizjoterapii, posiada tytuł magistra zdobyty na AWFiS Gdańsk. Pracuje w zawodzie fizjoterapeuty od 1998 roku. Od 2003 roku w OREWie, a od 2006 roku w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku. Terapeuta neurorozwojowy NDT-Bobath. Ukończyła wiele kursów doszkalających z zakresu terapii neurorozwojowej oraz KinesiologyTaping. Jest terapeutą pełnym empatii i zrozumienia zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.

Prywatnie mama dwójki dzieci, czynnie uprawiająca sporty. Uwielbia tenis.


Terapeutka Integracji Sensorycznej

mgr Paulina Wereszko

Studia magisterskie z pedagogiki niepełnosprawności ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako nauczycielka oraz terapeutka, najpierw w szkole integracyjnej, a następnie w szkole specjalnej. Od 2011 roku terapeutka/asystentka dzieci z ASD. Terapeutka Integracji Sensorycznej (I i II stopień). Diagnozę oraz terapię integracji sensorycznej prowadziła w Centrum Terapii Wyspa i Centrum Terapii Logop. W 2017 roku uzyskała certyfikat asystenta/nauczyciela wspierającego w klasach Montessori. W 2019 ukończyła kurs instruktorski Animal Kids Yoga.

Stale podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w licznych warsztatach, seminariach i szkoleniach dotyczących pracy z dziećmi.

Miłośniczka psów i kotów. Jej pasją jest prowadzenie zajęć edukacyjnych z udziałem psów, czytanie książek, gotowanie oraz długie spacery.

Podobnie jak Maria Montessori uważa, że „czego nie ma najpierw w zmysłach, nie znajdziesz później w umyśle.”

Prywatnie szczęśliwa żona i mama trójki dzieci. Opiekunka pięciu psów i dwóch kotów.


Terapeuta Widzenia

mgr Klaudia Zajączkowska

Terapeuta widzenia osób słabowidzących, tyflopedagog, pedagog osób z niepełnosprawnością intelektualną, dyplomowany nauczyciel orientacji przestrzennej oraz samodzielnego poruszania się. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Zdobywała doświadczenie w warszawskich fundacjach, stowarzyszeniach oraz placówkach edukacyjnych na rzecz osób z dysfunkcją wzroku jako terapeuta widzenia oraz nauczyciel orientacji przestrzennej. Obecnie pracuje jako terapeuta widzenia w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących. Nieustannie rozwija swoje kwalifikacje w dziedzinie terapii widzenia.

Diagnozuje widzenie u dzieci, prowadzi terapię dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym, wspomaga rozwój i funkcje wzrokowe.


Terapeuta Widzenia

mgr Agata Hołubowicz

Terapeuta widzenia, instruktor orientacji przestrzennej, oligofrenopedagog, mgr pedagogiki specjalnej, nauczyciel wspierania rozwoju małego dziecka z niepełnosprawnością wzrokową. Pionierka terapii wspólnej zwaną FIZJO-WIDZENIEM. Trener programu INSITE-WZROK. Swoje doświadczenie zdobywała w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, w Ośrodku Wczesnej Interwencji, oraz jako nauczyciel i terapeuta dzieci niewidomych i słabowidzących. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne i studia podyplomowe. Jest osobą bardzo zaangażowaną w proces terapii.

Diagnozuje widzenie u dzieci, prowadzi terapię dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym, wspomaga rozwój i funkcje wzrokowe.


Neurologopeda

mgr Paulina Wierzchowska-Kujawa

Absolwentka Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie ukończyła studia, wybierając specjalizację z Neurologopedii. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gdyni i w Gdańsku. Od początku pracy zawodowej pracuje z dziećmi z różnymi problemami w rozwoju mowy i języka (samoistny i niesamoistny opóźniony rozwój mowy, SLI, jąkanie, dyslalia). Prowadzi diagnozy, terapie oraz konsultacje z rodzicami. Stale się rozwija, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu logopedii i nauk pokrewnych. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami dorosłymi z afazją i dyzartrią.

W pracy skupia się na indywidualnych potrzebach pacjentów, wspierając przy tym ich całościowy rozwój.


Neurologopeda

mgr Katarzyna Tatol

Kasia jest neurologopedą, terapeutą wczesnej interwencji a także nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuje w przedszkolu Kota Edwarda jako nauczyciel i jako logopeda. Wspiera całościowy rozwój dzieci, szczególny nacisk kładzie na jakość komunikacji, artykulacji jak również na sposób jedzenia i oddychania podopiecznych.


Psycholog

mgr Anna Badaszek

W 1993 roku ukończyła  studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim, staż odbywała na Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz na Oddziale Leczenia Nerwic w Komorowie. Ukończyła czteroletnie Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie (w paradygmacie fenomenologiczno – egzystencjalnym  z elementami  kierunków: systemowego, psychodynamicznego oraz metody Gestalt). Uzyskała uprawnienia pedagogiczne oraz trenerskie, uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach dotyczących wspomagania rozwoju dziecka - podstawy metody integracji sensorycznej (V.Maas), metoda terapii wielozmysłowej Delacato -Fundacja ” Synapsis” w Warszawie, kurs specjalistyczny „Dysleksja Rozwojowa- teoria, diagnoza, terapia”

Od 25 lat zajmuje się niesieniem pomocy psychologicznej rodzinom z dziećmi mającymi trudności w obszarze rozwoju psychoemocjonalnego, poznawczego, motorycznego.
Prowadziła wsparcie terapeutyczne (indywidualne i grupowe) dla pacjentów z rozpoznaniem chorób przewlekłych oraz osób o odmiennej kondycji psychofizycznej. Współpracowała  z Gruzińskim Stowarzyszeniem dla dzieci z zespołem Downa i  autyzmem „Children of the Sun” przy tworzeniu  Ośrodka Terapeutycznego w Tbilisi.

W obszarze edukacji, swoim długoletnim doświadczeniem dzieli się od przeszło 15 lat, ze studentami  i słuchaczami kierunków podyplomowych EUH-E w Elblągu oraz Uniwersytetu Gdańskiego.


Psycholog

mgr Marta Seweryńska

Studia magisterskie z psychologii ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu psychologii klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyła szkolenie z zakresu systemowej terapii par, małżeństw i rodzin oraz certyfikat terapeuty EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) wydany przez EMDR Europe, który uprawnia do prowadzenia terapii traumy oraz zespołu stresu pourazowego (PTSD). Uzyskała uprawnienia mediatora rodzinnego zgodnie ze standardami Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości i Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych

Od 2006 roku zawodowo związana jest z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku. Współpracuje również z Fundacją Żyć z Pompą, Publicznym Przedszkolem „Trzynastka”, Niepublicznym Przedszkolem „Marchewka” i Pracownią Agulla.

Prowadzi terapię indywidualną dzieci, dorosłych i rodzin, a także warsztaty umiejętności wychowawczych, między innymi w ramach Festiwalu PROGRESSteron.

Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, regularnie uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, seminariach i konferencjach naukowych.

Jest przekonana, że dzięki pomocy psychologicznej można odnaleźć swoje miejsce niezależnie od życiowych okoliczności i cieszyć się satysfakcjonującymi relacjami z bliskimi.

Prywatnie mama dwójki dzieci.


Fizjoterapeuta Sportowy

mgr Olga Długozima

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany terapeuta terapii manualnej według szkoły niemieckiej. Od początku swojej pracy związana ze środowiskiem sportowców, osobami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz mamami, które chcą wrócić do formy i zniwelować problemy związane z ciążą. Podczas terapii korzysta z takich technik jak:
techniki powięziowe,
pinopresurę,
suche igłowanie,
techniki trzewne,
techniki osteopatyczne i inne.
Duży wachlarz technik połączony z medycznym treningiem personalnym dają świetne efekty terapeutyczne.

Prywatnie pasjonatka crossfit, treningu siłowego oraz mama niespełna rocznego Juliusza.


Lekarz Rehabilitacji

dr n. med. Anna Binkiewicz-Glińska

Jeśli jesteś zainteresowany wizytą u Lekarza Rehabilitacji zadzwoń 510 40 9999 lub napisz maila klikając  Umów się!

Lekarz, specjalista rehabilitacji medycznej, Dr Anna Binkiewicz-Glińska. Jest absolwentką Ottawa University (1994) i Akademii Medycznej w Gdańsku (2000). Stopień doktora nauk medycznych uzyskała na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w roku 2014. Od roku 2003 do 2013 związana z Kliniką rehabilitacji Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, od 2014 zaczęła współpracę z Ośrodkami Wczesnej Interwencji, najpierw w Gdyni, a obecnie w Gdańsku.
Jest osobą z wielkim doświadczeniem i z ogromną empatią do dzieci i rodziców.


Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Katarzyna Skibicka

Wraz z Agatą Hołubowicz zapoczątkowały terapię wspólną, zwaną FIZJO-WIDZENIEM, którą oferujemy i praktykujemy w Centrum Dziecka.
Absolwentka
Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy. Od 2002 roku  zawodowo związana z rehabilitacją dzieci: Ośrodek Wczesnej Interwencji w Gdyni, Ośrodek Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Sobieszewie, Przedszkole dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Sobieszewie. Od 2009 roku, szczególnie zaangażowana w rehabilitację dzieci niewidomych i słabowidzących. Autorka szkolenia „Oczami Niewidomego Dziecka”, adresowanego do osób, które aktywnie uczestniczą w procesie rehabilitacji dzieci niewidomych i słabowidzących.

Drugi nurt jej rozwoju zawodowego to masaż. Jako nauczyciel przedmiotów zawodowych jest związana z Wojewódzkim Zespołem Szkół Policealnych Nr 2 w Gdańsku.


Optometrysta

mgr Małgorzata Orkisz

Jeśli jesteś zainteresowany wizytą u Optometrysty zadzwoń 510 40 9999 lub napisz maila klikając Umów się!

Optometrysta, zajmuje się wzrokiem w bardzo szerokim pojęciu.

Ukończyła optometrię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w 2011 roku. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki.

Dobiera okulary, soczewki kontaktowe, pryzmaty. Bada rozwój funkcji wzrokowych takich jak: akomodacja, konwergencja, fiksacja, fuzja, stereopsja, widzenie obuoczne, ruchy oczu, zezy,  itd...

Zajmuje się terapią wzrokową metodą optometrii rozwojowej. Uczestniczy w szkoleniach i konferencjach i stale poszerza wiedzę, aby jak najlepiej pomóc pacjentom z problemami wzrokowymi.

Dobrze przeprowadzona terapia wzrokowa znosi problemy dysleksji optycznej, poprawia możliwości edukacyjne i funkcjonowanie dziecka, zmniejsza lub likwiduje zeza, poprawia ostrość widzenia itd...


Dietetyk

mgr Bogna Bujewska-Grzybek

Jeśli jesteś zainteresowany wizytą u Dietetyka zadzwoń 510 40 9999 lub napisz maila klikając Umów się!

Dla Bogny dietetyka to nie tylko dziedzina nauki ale przede wszystkim idea i filozofia życia. Ukończyła Informatykę i Cybernetykę na Uniwersytecie Gdańskim ale zainteresowania i wieloletnia pasja zaprowadziły ją na studia podyplomowe Usługi Żywieniowe i Dietetyka na Akademii Morskiej w Gdyni. Od wielu lat ćwiczy jogę i interesuje się wpływem zarówno odżywiania jak i szeroko pojętego stylu życia na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. W

kręgu jej zainteresowań znajduje się psychologia i psychodietetyka ponieważ uważa, że psychika i ciało są ze sobą ściśle połączone i należy traktować je razem. Wiele osób walczących bez efektów z otyłością w gruncie rzeczy nie uświadamia sobie prawdziwych powodów "zajadania stresów" lub nie wierzy w możliwość osiągnięcia sukcesu. Jak mówi: „Chciałabym pomóc tym osobom przejść przez czasem trudny proces utraty wagi, wesprzeć w chwilach załamania ale przede wszystkim nauczyć jak zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć na stałe zdrowo się odżywiać. Priorytetem w mojej pracy jest indywidualne podejście do problemu przemiany osób, z którymi pracuję, zarówno te zewnętrzne jak i wewnętrzne, emocjonalne są dla mnie ogromną satysfakcją.”

Stale się dokształca, bierze udział w szkoleniach oraz konferencjach naukowych poświęconych tematyce prawidłowego odżywiania aby pracować jak najlepiej, najbezpieczniej oraz wg najnowszych standardów i zaleceń medycznych. Dużą część wolnego czasu poświęca na czytanie fachowej literatury z zakresu dietetyki i nauk o żywieniu. Inspiracji szuka w ajurwedzie, medycynie chińskiej, diecie śródziemnomorskiej, paleo i innych… Układa diety dopasowane indywidualnie do stanu zdrowia i preferencji smakowych. Układa również diety eliminacyjne na podstawie wyników testów alergicznych lub testów na nietolerancje pokarmowe.


do góry