NASZ ZESPÓŁ

Poznaj ludzi, którzy z pasją i zaangażowaniem tworzą CENTRUM DZIECKA:


Mikropolaryzacja tDCS mgr Paula Wejchert

Mikropolaryzacja tDCS

mgr Paula Wejchert

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła studia kierunku elektroradiologia oraz kursy EEG i tDCS. Właścicielka firmy Garmed - Medyczne Ubrania Kompresyjne. Z pasją i dużym zaangażowaniem zgłębia tajniki medycyny niekonwencjonalnej. 

Prywatnie mama wyjątkowego dziecka z rzadką chorobą genetyczną.

Lubi aktywność fizyczną, zdrowe gotowanie oraz szeroko pojęte rękodzieło.


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Aleksandra Edel

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Aleksandra Edel

Umów się!
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2009 roku zdobywa doświadczenie w zakresie fizjoterapii pediatrycznej w bezpośredniej pracy z pacjentem oraz poszerzając swoją wiedzę na szkoleniach z zakresu diagnostyki i terapii neurorozwojowej. Pracuje z dziećmi z zaburzeniami napięcia mięśniowego różnego pochodzenia, w tym dziećmi urodzonymi przedwcześnie, dziećmi ryzyka, z deficytami neurologicznymi oraz z dziećmi z zespołami genetycznymi. Do diagnostyki oraz terapii małego dziecka wykorzystuje głownie metodę neurorozwojową NDT-Bobath oraz MEDEK, metodę Prechtla , wiedzę i techniki metody DNS Ist.(Dynamic Neuromuscular Stabilization), ITB (Integracyjna Terapia Blizn), terapii oddechowej, powięziowej oraz kinesiotaping.


Fizjoterapeutka mgr Alicja Hartung

Fizjoterapeutka

mgr Alicja Hartung

Umów Się!Absolwentka Akadamii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapii. Aktualnie studentka studiów podyplomowych na kierunku Przygotowania pedagogicznego na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych. Jest fizjoterapeutą, któremu bardzo bliskie jest podejście koncepcji NDT Bobath, której jest certyfikowanym terapeutą (NDT Bobath Basic, Baby). Swoją pracę uzupełnia pracą na tkankach miękkich oraz technikami koncepcji PNF. Diagnozę dzieci opiera na koncepcji NDT Bobath oraz diagnostyce HINE. Pracuje z dziećmi przedwcześnie urodzonymi, z zaburzeniami neurorozwojowymi, z opoznionym rozwojem psychoruchowym oraz wadami genetycznymi. W swojej pracy skupia się na małym pacjencie, nie pomijając kontekstu całej rodziny.
 
Prywatnie mama dwójki dzieci. Od zawsze związana ze sportem i aktywnością fizyczną- przez lata zwiazana z klubem sportowym UKS Orlica jako zawodniczka narciarstwa zjazdowego i wrotkarstwa szybkiego, sędzia sportowy oraz asystent trenera. Aktywność fizyczna to jej pasja, która stara się zarażać innych.

Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Małgorzata Staszkiewicz

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Małgorzata Staszkiewicz

Umów się!
Absolwentka studiów I i II stopnia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Certyfikowana terapeutka metody NDT Bobath (BASIC, ADVANCED, BABY). Ceryfikowana terapeutka metody PNF (BASIC, ADVANCED, w PEDIATRII oraz w SPASTYCZNOŚCI), Certyfikowana terapeutka metody Kinesio Tapingu.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu terapii dzieci urodzonych przedwcześnie, dzieci z asymetrią, z zaburzeniami dystrybucji i kontroli napięcia mięśniowego, z zespołami genetycznymi a także z zaburzeniami neurologicznymi ( w tym starszymi dziećmi z hemiplegią).

Prywatnie mama trójki dzieci. Miłośniczka pływania, żeglowania, wędrówek górskich i podróżowania.


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Justyna Bogdańska

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Justyna Bogdańska

Umów się!
Absolwentka Bydgoskiej uczelni Collegium Medicum oraz szkoły podyplomowej WSEiT w Poznaniu. Od 2017roku zdobywała doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi w Ośrodku Neuron. Obecnie swój umysł, serce i ręce wykorzystuje w pracy z niemowlętami w Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką oraz prywatnym gabinecie z osobami dorosłymi. Swoją pracę opiera na wiedzy zdobytej na kursach: NDT- Bobath, Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, Anatomy Trains, PNF, Integracji Sensorycznej (I stopień).

Prywatnie fascynatka otaczającego ją świata i człowieka (w aspektach: cielesnosci, psychosomatyki, duchowości i energetyki).


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Karina Myszke

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Karina Myszke

Umów się!
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany terapeuta NDT-Bobath i Integracji Sensorycznej (I i II stopień). Doświadczenie zdobywała w pracy z dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym. Prowadziła terapię w wodzie dla dzieci z autyzmem i MPD. Ukończyła liczne kursy i szkolenia doskonalące m.in. PNF, Terapia ręki I i II, Rozwój niemowląt-wczesna terapia, KinesiologyTaping. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach o tematyce pediatrycznej.
Każdą wolną chwilę poświęca swoim dwóm cudownym córkom Ani i Agacie.


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Weronika Perec-Staśkiewicz

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Weronika Perec-Staśkiewicz

Umów się!
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wspaniała, empatyczna terapeutka, która specjalizuje się w pracy z niemowlętami,dziećmi młodszymi oraz starszymi. Swoje doświadczenie zdobywała w ośrodkach specjalistycznych,  poradniach, przedszkolach terapeutycznych oraz szkołach. Współpracowała ze sportowcami juniorskiej polskiej kadry kolażowej oraz gimnastyki artystycznej.

Prowadziła zajęcia w szkołach rodzenia. Zajmuje się przyszłymi mami oraz kobietami w połogu.  Posiada doświadczenie w pracy z pacjentem neurologicznym oraz ortopedycznym.  Specjalizuje się w wadach postawy u dzieci i dorosłych oraz we wspieraniu rozwoju dziecka już od pierwszych dni życia. Nieustannie rozwija swój warsztat pracy, biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach.

Swoją pracę opiera na technikach:

 • NDT- Bobath
 • PNF
 • Metoda Vojty
 • Kinesiology Taping
 • Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka
 • Integracji Sensorycznej

Prywatnie: mama dwójki chłopców, trener fitness, tańca oraz jogi.


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Ola Pietrzyńska (Nowakowska)

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Ola Pietrzyńska (Nowakowska)

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zdobywała doświadczenie w pracy z małymi pacjentami podczas odbywania praktyk zawodowych jak i od początku pracy zawodowej w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju w Gdańsku. Współuczestniczyła w projekcie udzielania pomocy dzieciom z FASD, wykorzystując w praktyce bazowe techniki Terapii Neurotaktylnej. Stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach m.in. Taping Rehabilitacyjny, Czynnościowa Terapia Manualna (moduł 1). Do każdego pacjenta stosuje indywidualne podejście. Ponadto… wielka fanka polskich gór  i...czekolady! 


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Barbara Kita

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Barbara Kita

Umów się!
Fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT Bobath (BASIC, BABY), terapeuta Integracji Sensorycznej (I, II stopień)

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2007 roku pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji i Wspomagania Rozwoju oraz od 2013 roku w NPPP ODITIS.

Uczestniczka wielu szkoleń rozwijających i doskonalących umiejętności  prowadzenia terapii dzieci z zaburzoną dystrybucją napięcia mięśniowego. W pracy korzysta z technik powięziowych, prowadzi terapię czaszkowo- krzyżową.

Prywatnie mama dwójki dzieci. Lubi aktywnie spędzać czas i gotować.


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Martyna Chrostowska-Woszczyna

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Martyna Chrostowska-Woszczyna

Umów się!
Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Terapeutką NDT Bobath i Integracji Sensorycznej
(I i II st).
Od 2007 roku zawodowo związana z rehabilitacją dzieci. Obecnie w trakcie realizacji studiów osteopatii (OSD/Akademia Osteopatii) i osteopatii w pediatrii (SOP).

Z zakresu osteopatii ukończyłam dodatkowe szkolenia m. in.:
Osteopatia w pediatrii i neonatologii
Osteopatyczne podejście do pracy z traumą
Osteopatia w ginekologii i położnictwie

Moją pasją jest osteopatia w pediatrii. Patrząc na rozwój dziecka i jego problemy trzeba uwzględnić wiele czynników m.in. zajście w ciążę, jej przebieg, poród czy okres noworodkowy.

Posiadam również uprawnienia do prowadzenia Diagnostyki Wzorców Ruchowych Metodą Prechtla. Ukończyłam liczne warsztaty i kursy doskonalące z zakresu terapii dzieci i niemowląt z zaburzeniami rozwoju o różnej etiologii. Swoją terapię wzbogacam poprzez pracę na tkankach miękkich, Kinesiology Taping,  DNS, pracą na bliznach: Integracja Blizn z Siecią Powięziową / Scarwork: Integrating Scar Tissue into the Fascial Web

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci.


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Beata Wasicka

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Beata Wasicka

Certyfikowana fizjoterapeutka dziecięca i terapeutka neurorozwojowa. Od 2008 roku pracuje w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku oraz wykłada na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Wyższej Szkole Zdrowia na kierunku fizjoterapia. Jest absolwentką kierunku fizjoterapia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowana Terapeutka NDT Bobath, wielokrotny lider grupy i asystent na kursach NDT-Bobath. Terapeuta Integracji Sensomotrycznej I i II stopnia. Ukończyła liczne kursy doskonalące, zarówno w odniesieniu do terapii neurorozwojowej , jak NDT Bobath Baby oraz kursy NDT doskonalące i doszkalające w wielu zakresach terapii dziecięcej.  W zakresie diagnostyki, ukończyła m.in. kurs Diagnostyki Wzorców Ruchowych wdl. Prechtla, a także w zakresie terapii: KinesiologyTaping, KinesiologyTaping w pediatrii, Terapie powięziowe i wiele innych. Obecnie prowadzi wiele szkoleń i kursów doszkalających dla osób, które zawodowo opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi.

Prywatnie mama dwójki dzieci.

 


Fizjoterapeuta Dziecięcy mgr Adam Ostęp

Fizjoterapeuta Dziecięcy

mgr Adam Ostęp

Umów się!
Absolwent
Gdańskiego AWFiS, Fizjoterapeuta związany z dziećmi od początku zawodowej kariery. Doświadczenie zdobywał w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edykacyjnow-Wychowawczym w Gdańsku. Na stałe związany z Ośrodkiem Wczesnej Interwencji w Gdańsku gdzie na codzień pracuje z zaburzeniami wieku rozwojowego u niemowląt, schorzeniami neurologicznymi czy genetycznymi. Certyfikowany terapeuta NDT-Bobath i terapii w ortezie dynamicznej DUNAG-02, w codziennej pracy korzysta także z metod pracy na tkankach miękkich oraz Kinesiology Taping.

Prywatnie? Tata małej Hani i miłośnik wypoczynku na łonie natury.


Fizjoterapeuta Sportowy mgr Olga Długozima

Fizjoterapeuta Sportowy

mgr Olga Długozima

Umów się!
Absolwentka
Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowany terapeuta terapii manualnej według szkoły niemieckiej. Od początku swojej pracy związana ze środowiskiem sportowców, osobami z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa oraz mamami, które chcą wrócić do formy i zniwelować problemy związane z ciążą. Podczas terapii korzysta z takich technik jak:
techniki powięziowe,
pinopresurę,
suche igłowanie,
techniki trzewne,
techniki osteopatyczne i inne.
Duży wachlarz technik połączony z medycznym treningiem personalnym dają świetne efekty terapeutyczne.

Prywatnie pasjonatka crossfit, treningu siłowego oraz mama Juliusza.


Terapeuta Widzenia mgr Agata Hołubowicz

Terapeuta Widzenia

mgr Agata Hołubowicz

Terapeuta widzenia, instruktor orientacji przestrzennej, oligofrenopedagog, mgr pedagogiki specjalnej, nauczyciel wspierania rozwoju małego dziecka z niepełnosprawnością wzrokową. Pionierka terapii wspólnej zwaną FIZJO-WIDZENIEM. Trener programu INSITE-WZROK. Swoje doświadczenie zdobywała w Ośrodku Wczesnego Wspomagania Rozwoju dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, w Ośrodku Wczesnej Interwencji, oraz jako nauczyciel i terapeuta dzieci niewidomych i słabowidzących. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne i studia podyplomowe. Jest osobą bardzo zaangażowaną w proces terapii.

Diagnozuje widzenie u dzieci, prowadzi terapię dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym, wspomaga rozwój i funkcje wzrokowe.


Neurologopeda mgr Paulina Wierzchowska-Kujawa

Neurologopeda

mgr Paulina Wierzchowska-Kujawa

Umów się!
Absolwentka Logopedii na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie ukończyła studia, wybierając specjalizację z Neurologopedii. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gdyni i w Gdańsku. Od początku pracy zawodowej pracuje z dziećmi z różnymi problemami w rozwoju mowy i języka (samoistny i niesamoistny opóźniony rozwój mowy, SLI, jąkanie, dyslalia). Prowadzi diagnozy, terapie oraz konsultacje z rodzicami. Stale się rozwija, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach z zakresu logopedii i nauk pokrewnych. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami dorosłymi z afazją i dyzartrią.

W pracy skupia się na indywidualnych potrzebach pacjentów, wspierając przy tym ich całościowy rozwój.


Neurologopeda mgr Katarzyna Gołębiewska (Tatol)

Neurologopeda

mgr Katarzyna Gołębiewska (Tatol)

Umów się!
Kasia jest neurologopedą, terapeutą wczesnej interwencji a także nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuje w przedszkolu Kota Edwarda jako nauczyciel i jako logopeda. Wspiera całościowy rozwój dzieci, szczególny nacisk kładzie na jakość komunikacji, artykulacji jak również na sposób jedzenia i oddychania podopiecznych.

 • Ukończyła studia magisterskie na kierunku: Wczesna edukacja z logopedią o specjalności neurologopedia, Uniwersytet Gdański
 • Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Logopedia o specjalności wczesna interwencja logopedyczna, Uniwersytet Gdański
 • Ukończyła szkolenia dotyczące wspierania rozwoju mowy małego dziecka
 • Ukończyła szkolenia dotyczące budowy i funkcjonowania narządu mowy
 • Ukończyła szkolenia dotyczące rozwoju mowy dzieci  w spektrum autyzmu
 • Ukończyła szkolenia dotyczące Metody Krakowskiej

Terapeuta AAC, Logopeda, Oligofrenopedagog mgr Beata Tomaszewska

Terapeuta AAC, Logopeda, Oligofrenopedagog

mgr Beata Tomaszewska

Umów się!
Od wielu lat zajmuje się wspieraniem rozwoju małego dziecka z niepełnosprawnością. Na dziecko patrzy całościowo, w każdym dostrzega możliwości komunikacyjne. Rozwijanie kompetencji dziecka i środowiska w obszarze porozumiewania się postrzega fundament rozwoju każdego człowieka.

Posiada bogate kwalifikacje zawodowe:
mgr pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego (przez 7 lat swą wiedzą dzieliła się ze studentami UG jako wykładowca),  od wielu lat związana zawodowo z Przedszkolem  Nr 77 Dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Gdańsku, logopeda, posiada liczne kwalifikacje z zakresu AAC.

W pracy skupia się na całościowym rozwojem mowy i języka wykorzystując metody dostosowane do potrzeb dziecka. To potrzeby i możliwości konkretnego dziecka i rodziny wyznaczają dobór metody oraz zastosowane strategie, narzędzia. Posiada liczne certyfikaty PECS (I i II stopień), MAKATON (I i II stopień), kompetencje z zakresu kompleksowej terapii dzieci zagrożonych niepełnosprawnością z ciężkimi zaburzeniami porozumiewania się, z niepełnosprawnościami złożonymi. Ma doświadczenie w wspieraniu komunikacji wysoką technologią  (tworzenie narzędzi, projektowanie pomocy dynamicznych (C5, Boardmarker SD Pro, The Grid, eye tracking oraz dobieranie i wykorzystywanie urządzeń peryferyjnych (klawiatury, myszki, switche) dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością ruchową).

Proponuje wsparcie oparte na aktualnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu.

Lubi kwiaty, szybko jeździć samochodem i wycieczki rowerowe.


Psycholog mgr Katarzyna Pawlak

Psycholog

mgr Katarzyna Pawlak

Umow Się!Absolwentka psychologi, specjalność neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim, praktyk metody Kids Skill's i I'm Proud of You. Swoje doświadczenie zdobywa pracując głównie z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz ich rodzinami. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą na licznych kursach, m.in.:

 • Trener TUS I i II stopień,
 • Trener Funkcjonowania Poznawczego,
 • Trener Metod Relaksacyjnych dla Dzieci,
 • Praktyk Metody "Dam radę" I "Jestem z Ciebie dumny",
 • realizator "Szkoły dla rodziców" cz. I, terapia Neurotaktylna cz. I.

Cechuje ją holistyczne podejście w prowadzonych oddziaływaniach, w gabinecie stawia na zbudowanie z dzieckiem relacji pełnej bezpieczeństwa i zaufania. Pracuje również wsparciowo z rodzicami.


Hipnoterapeuta Janusz Donimir Wrocławski

Hipnoterapeuta

Janusz Donimir Wrocławski

Janusz Donimir Wrocławski to doświadczony terapeuta, który posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie terapii. Jego umiejętności obejmują różnorodne techniki, zdobywane na przestrzeni lat, które mogą znacząco wpłynąć na różne aspekty Twojego życia.

Jednym z głównych obszarów specjalizacji Janusza są ustawienia Hellingerowskie. Ta terapeutyczna metoda stworzona przez Berta Hellingera koncentruje się na badaniu i rozwiązywaniu niewidocznych dynamik rodzinnych, wpływających na nasze codzienne życie. Janusz jest w stanie pomóc Tobie odkryć ukryte wzorce, zrozumieć relacje rodzinne i uwolnić się od obciążeń emocjonalnych. Jeśli odczuwasz, że powtarzasz pewne schematy rodowe, warto skorzystać z ustawień, aby lepiej zrozumieć i zakończyć rodzinne traumy, przechodzące często z pokolenia na pokolenie.

Dodatkowo, Janusz posiada szerokie doświadczenie w hipnoterapii, dlatego w sposób skuteczny pomaga w zwalczaniu nałogów, fobii, lęków czy depresji, a także wzmacnianiu poczucia własnej wartości, pewności siebie i asertywności. Jego umiejętności z zakresu Neuro-Lingwistycznego Programowania (NLP) pozwalają skutecznie pracować nad zmianą myślenia i zachowań klienta.

Terapeuta ten korzysta także z wielu innych metod, takich jak Regresing, który pozwala zajrzeć w Twoją przeszłość. Rebirthingu oraz Techniką Duchowego Uzdrawiania – SRT. Posługuje się również Radiestezją, która pomaga zrozumieć przestrzeń, w której klient żyje i porusza się na co dzień.

Podsumowując, Janusz Wrocławski to profesjonalista o ogromnym doświadczeniu, gotowy skutecznie wspierać Ciebie w ustawieniach systemowych, wykorzystując różnorodne techniki. Jego celem jest wspólne odnalezienie równowagi, zrozumienie ukrytych dynamik rodzinnych na przestrzeni wielu pokoleń oraz osiągnięcie harmonii w życiu.


do góry