Nasze usługi

Poznaj pełen zakres usług, które oferujemy. Zapoznaj się ze szczegółowym opisem każdej z nich oraz obowiązującymi cenami.


KONSULTACJA Online

Czas trwania: 50 minut

Spotkanie online z wybranym specjalistą, mające na celu ocenę rozwoju psychomotrycznego, logopedycznego, przetwarzania funkcji wzrokowych, przetwarzania sensorycznego oraz poznawczego dziecka.

Po zarezerwowaniu i opłaceniu wizyty wybrany terapeuta przeprowadzi video-chat za pośrednictwem aplikacji Messenger lub Skype.

 

Cena: 82 zł


KONSULTACJA ZABURZEŃ FUNKCJI WZROKOWYCH Online

Konsultację przeprowadza rehabilitant wzroku dzieci słabowidzących na podstawie nadesłanego krótkiego materiału filmowego (filmik z komórki ok. 1-2min. przedstawiający niepokojące rodziców zachowania wzrokowe dziecka lub jego funkcjonowanie w domu – zabawa, sięganie do przedmiotów pod kontrolą wzroku, przemieszczanie się). Razem z filmem należy przesłać fragmenty dokumentacji medycznej/okulistycznej dotyczącej zaburzeń układu wzrokowego u dziecka: badania takie jak rezonans magnetyczny, opis badań okulistycznych z wypisów szpitalnych, diagnozy medyczne – schorzenia wzroku, wady refrakcji, przepisaną korekcję okularową.  

Rehabilitant po zapoznaniu się z  dokumentacją medyczną i materiałem filmowym poprosi rodziców mailem o przygotowanie konkretnych zabawek/przedmiotów niezbędnych do przeprowadzenia krótkiej diagnozy funkcji wzrokowych dziecka online. Następnie skontaktuje się z rodziną na skypie w wyznaczonym terminie i poinstruuje, w jaki sposób przeprowadzić ćwiczenia. Wnioski ze spotkania przekaże podczas rozmowy.

Cele konsultacji:

  • Ocena funkcjonowania wzrokowego dziecka w warunkach domowych
  • Ocena dostosowania otoczenia do potrzeb wzrokowych dziecka – porady, co można zmienić/ poprawić, żeby dziecko mogło skuteczniej posługiwać się wzrokiem
  • Nauka zabawy i dostosowanie zabawek do potrzeb wzrokowych dziecka
  • Próba oceny widzenia funkcjonalnego (wywiad rodzinny, materiał filmowy, ćwiczenia przeprowadzone przez rodzica pod okiem rehabilitanta)
  • Wskazówki do dalszej pracy nad rozwijaniem umiejętności wzrokowych dziecka w warunkach domowych.

Cena: 102 zł


Webinar: Asymetria - fizjologia czy powód do niepokoju

TERMIN: 01.04.2020r. - środa
GODZINA: 17:00 - 18:00
 
CENA: 50 zł

Webinar dedykowany jest dla:
* rodziców
* opiekunów niemowląt
* osób, które spodziewają się dziecka
* osób, które są zainteresowane tematyką rozwoju małego dziecka (szczególnie z uwzględnieniem pierwszego półrocza życia)
 
Spotkanie będzie poświęcone asymetrii u niemowląt.
Kiedy faktycznie można mówić o fizjologii, a kiedy jest już to asymetria utrwalona i jakie ma ona konsekwencje w dalszym rozwoju dziecka.
Będziemy mówić o tym czego unikać, żeby nie dopuścić do asymetrii i jakie czynniki mogą ją powodować.
 
Do webinaru przyłączyć się można za pomocą komputera, smartphona lub tableta a prowadząca opróćz przekazywanej wiedzy będzie prezentowała wspomagania na lalce, tak, żeby każdy z Was mógł wykorzystać instruktaż na waszych pociechach.
 
PROWADZĄCA: Beata Wasicka – Fizjoterapeutka dziecięca i terapeutka neurorozwojowa, oprócz pracy bezpośredniej z dziećmi wykłada na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Wyższej Szkole Zarządzania na kierunku fizjoterapia. Jest absolwentką kierunku fizjoterapia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowana Terapeutka NDT Bobath, Intergacji Sensomotrycznej I i II stopnia.
 
Ukończyła liczne kursy doskonalące, zarówno w odniesieniu do terapii neurorozwojowej , jak NDT Bobath Baby oraz kursy NDT jako asystent , mające na celu doskonalenie i doszkolenie w wielu zakresach terapii dziecięcej W zakresie diagnostyki, ukończyła m.in. kurs Diagnostyki Wzorców Ruchowych wdl. Prechtla, a także w zakresie terapii: Kinesiology Taping, Kinesiology Taping w pediatrii, Terapie powięziowe i DNS wiele innych. Obecnie prowadzi wiele szkoleń i kursów doszkalających dla osób, które zawodowo opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi.

Cena: 50 zł


Webinar: Kobiecy aspekt fizjoterapii – rozejście mięśnia prostego brzucha

TERMIN: 03.04.2020r. - piątek
GODZINA: 17:00 - 18:00
 
CENA: 50 zł
 
Każdy uczestnik na godzinę przed webinarem dostaje link z zaproszeniem. Wystarczy dowolna przeglądarka, którą w prosty sposób można skonfigurować przez spotkaniem online.

Webinar skierowany jest do osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz posiąść umiejętności z zakresu prawidłowej postawy ciała i oddychania.

Podczas spotkania dowiesz się co to jest RMPB, dlaczego jest to bardzo częsty problemu u kobiet po porodzie, co predysponuje do jego powstawania, jakie są objawy oraz jak sobie z nim radzić i jak zapobiegać.

Przygotuj sobie trochę miejsca oraz wygodne ubranie, gdyż w części praktycznej zostaną przedstawione ćwiczenia, które pomogą Ci zmniejszyć rozstęp mięśnia prostego brzucha oraz uzyskać prawidłową postawę ciała.

PROWADZĄCA: Olga Długozima – Absolwentka Gdańskiego Uniwsrsytetu Medycznego. Zajmuję się terapią osób dorosłych w zakresie fizjoterapii ortopedycznej, sportowej i uroginekologincznej oraz prowadzi szkolenia z zakresu ergonomii pracy i zajęcia : „zdrowy kręgosłup” i „medyczny trening fukcjonalny”. Certyfikowana Terapeutka Manulana według szkoły niemieckiej. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej (m.in. osteopatia w ginekologii, Corefit System – trening mięśni dna miednicy). W zakresie terapii: Rozlużnianie mięśniowo – powięziowe wg Manheim, PNF, Suche igłowanie, Pinopresura, Medycyna Ortopedyczna Cyriax itp. W swojej pracy skupia się na eliminowaniu problemu poprzez tearpię oraz zmianę nawyków i postawy ciała.

 

Cena: 50 zł


do góry